Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kakadu eğitimi.
#1
Herkese selam. Kakadu eğitimiyle ilgili tecrübesi olan kişilerin tecrübelerine ihtiyacım var. Ben internetteki dökümanlardan videolardan ve önerilerden yola çıkarak 3 ay önce edindiğim kakaduya 1 hafta önce eğitim vermeye başladım ve şuanda göğsüne dokunabiliyorum ama uzun süre değil. Çooook sabırlı olmak gerekecek ama bu da bi adım sayılır. Ellerimi mahvetti tırnakları çok sivri ve acayip güçlü pençeleri var. Fakat işin güzel yanı ısırmıyo sadece vuruyo gagasıyla elime. Elimden muz yediriyorum çekirdek falan. Püf noktaları olan arkadaşlarımız paylaşımlarını esirgemesinler. Herkese iyi forumlar.
#2
(25.10.2014, Saat:14:43)kakadum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese selam. Kakadu eğitimiyle ilgili tecrübesi olan kişilerin tecrübelerine ihtiyacım var. Ben internetteki dökümanlardan videolardan ve önerilerden yola çıkarak 3 ay önce edindiğim kakaduya 1 hafta önce eğitim vermeye başladım ve şuanda göğsüne dokunabiliyorum ama uzun süre değil. Çooook sabırlı olmak gerekecek ama bu da bi adım sayılır. Ellerimi mahvetti tırnakları çok sivri ve acayip güçlü pençeleri var. Fakat işin güzel yanı ısırmıyo sadece vuruyo gagasıyla elime. Elimden muz yediriyorum çekirdek falan. Püf noktaları olan arkadaşlarımız paylaşımlarını esirgemesinler. Herkese iyi forumlar.

Merhaba bütun papağanların eğitimi aynidir ama büyuk papağanlar daha siddetli ısirdıkları için daha dikkatli olmak lazım. Önce t tünekte in çık eğitimi verin daha sonrada elinize çıkmayı öğretin.Elinize çıkmayı ögretirken elinize bez sarabilirsiniz ama papağanlar her yeni gördügü nesneden korkarlar bunun için bezi daha once kafesine asabilirsiniz yoksa bezli elinizden korkabilir.Bu sayede siz ondan korkmadıkca oda cesaretlenir. Mesele ondan korkmamak yoksa bunu hisseder ısırir.Ondan sonrası kolay zaten.Bence egitime biraz geç kalmışsiniz. Benimde okuduğuma göre kusun yaşadigi stresi azaltmak ve geldigi evin güvenli olduğunu bildirmek icin egitime ilk gün başlanmali diye biliyorum.Benim afrika gri papagannim var o kadar inatçıydı ki elime çikmasi aylar sürdü ve cok isiriyordu. Benimde acemiligime geldi . Şimdi maşallah hiç sorunumuz yok.
#3
(25.10.2014, Saat:14:43)kakadum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese selam. Kakadu eğitimiyle ilgili tecrübesi olan kişilerin tecrübelerine ihtiyacım var. Ben internetteki dökümanlardan videolardan ve önerilerden yola çıkarak 3 ay önce edindiğim kakaduya 1 hafta önce eğitim vermeye başladım ve şuanda göğsüne dokunabiliyorum ama uzun süre değil. Çooook sabırlı olmak gerekecek ama bu da bi adım sayılır. Ellerimi mahvetti tırnakları çok sivri ve acayip güçlü pençeleri var. Fakat işin güzel yanı ısırmıyo sadece vuruyo gagasıyla elime. Elimden muz yediriyorum çekirdek falan. Püf noktaları olan arkadaşlarımız paylaşımlarını esirgemesinler. Herkese iyi forumlar.

Ben sultanları karakter olarak kakadulara benzetiyorum. Zaten akrabalar da. Bence öncelikle kuşun cinsiyetini bilmek ya da anlamak lazım. Her birinin nevi şahsına münhasır bir karakteri oluyor. Bunda size gelmeden önce yaşadıkları da çok önemli. Kuşunuz %100 bilezikli insan üretimidir. Bu da doğadan yakalanan bileziksiz yabani kuşlara nazaran işinizin daha kolay olacağı anlamına gelir. Kakadular genelde aileden bir birey seçip onu eşi olarak benimser. Ve sürekli ilgi alaka bekler. Kafeste durmayı sevmez eğer kafeste çok zaman geçirmesi gerekiyorsa mutlaka bol bol oyuncak ve rahat ferak bir kafesi olmalı. Benim gördüğüm kadarıyla genelde dişiler tıpkı sultanlarda ki gibi daha mülayim ve erkeklere daha tölaranslı davranırken erkekler özellikle hem cinslerine karşı çok daha kızgın ve dik başlı olabiliyor. Tabi ki ödüllendirme methoduyla eğiteceksiniz. Forumumuzdaki eğitim bölümünü okuyun. Sultanlar için geçerli olan tüm eğitimleri onun içinde uygulayabilirsiniz. Tırnakları için büyük boy kumlu tünek öneririm. Zaten ağır ve pençeleri güçlü kuşlar. Bir de ince tünekleri kullanınca iyice tırnakları uzuyor ve sivriliyor. Daha sonra da kolunuza aldığınızda baya batıyor. Ayrıca ingilizce olarak papağan eğitim video setleri mevcut nternette arar ve uğraşırsanız indirip izlemenizi tavsiye ederim.
#4
(25.10.2014, Saat:15:37)sema80 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba bütun papağanların eğitimi aynidir ama büyuk papağanlar daha siddetli ısirdıkları için daha dikkatli olmak lazım. Önce t tünekte in çık eğitimi verin daha sonrada elinize çıkmayı öğretin.Elinize çıkmayı ögretirken elinize bez sarabilirsiniz ama papağanlar her yeni gördügü nesneden korkarlar bunun için bezi daha once kafesine asabilirsiniz yoksa bezli elinizden korkabilir.Bu sayede siz ondan korkmadıkca oda cesaretlenir. Mesele ondan korkmamak yoksa bunu hisseder ısırir.Ondan sonrası kolay zaten.Bence egitime biraz geç kalmışsiniz. Benimde okuduğuma göre kusun yaşadigi stresi azaltmak ve geldigi evin güvenli olduğunu bildirmek icin egitime ilk gün başlanmali diye biliyorum.Benim afrika gri papagannim var o kadar inatçıydı ki elime çikmasi aylar sürdü ve cok isiriyordu. Benimde acemiligime geldi . Şimdi maşallah hiç sorunumuz yok.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Benimki parmağımı kapsada ısırmıyo sadece vuruyo veya ileri itiyo parmağımı. Bi keresinde baya bi bastırdı ama yinede parmağım sağlam şuan için. Kanatlarına dokumuştum köşeye sıkıştığında Smile Sürekli parmağımı tutuyo pençeleriyle bunu engelleyebilirsem eğer göğsüne daha çok dokunabilirim ve hızlı ilerleyebiliriz diye düşünüyorum. Kafes üstündeki tüneğe çıktığında bi daha aşağı inmiyo kafese sokmak için baya bi zorluyo. Sabaha kadar orda kaldığı da oldu. Ve ayrıca çekirdek ve muzdan başka bişey yediremiyorum acaba yapısında mı var yoksa henüz alışmadığı için mi zamanla anlaşılacak.

(25.10.2014, Saat:15:39)Elaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben sultanları karakter olarak kakadulara benzetiyorum. Zaten akrabalar da. Bence öncelikle kuşun cinsiyetini bilmek ya da anlamak lazım. Her birinin nevi şahsına münhasır bir karakteri oluyor. Bunda size gelmeden önce yaşadıkları da çok önemli. Kuşunuz %100 bilezikli insan üretimidir. Bu da doğadan yakalanan bileziksiz yabani kuşlara nazaran işinizin daha kolay olacağı anlamına gelir. Kakadular genelde aileden bir birey seçip onu eşi olarak benimser. Ve sürekli ilgi alaka bekler. Kafeste durmayı sevmez eğer kafeste çok zaman geçirmesi gerekiyorsa mutlaka bol bol oyuncak ve rahat ferak bir kafesi olmalı. Benim gördüğüm kadarıyla genelde dişiler tıpkı sultanlarda ki gibi daha mülayim ve erkeklere daha tölaranslı davranırken erkekler özellikle hem cinslerine karşı çok daha kızgın ve dik başlı olabiliyor. Tabi ki ödüllendirme methoduyla eğiteceksiniz. Forumumuzdaki eğitim bölümünü okuyun. Sultanlar için geçerli olan tüm eğitimleri onun içinde uygulayabilirsiniz. Tırnakları için büyük boy kumlu tünek öneririm. Zaten ağır ve pençeleri güçlü kuşlar. Bir de ince tünekleri kullanınca iyice tırnakları uzuyor ve sivriliyor. Daha sonra da kolunuza aldığınızda baya batıyor. Ayrıca ingilizce olarak papağan eğitim video setleri mevcut nternette arar ve uğraşırsanız indirip izlemenizi tavsiye ederim.

Size de teşekkür ediyorum. Erkek olduğu ve doğadan yakalanma değil dendi(Cites belgesi bileziği faturası herşeyi mevcut) ayrıca bende öyle olduğunu düşünüyorum. Ki onların kafeste bile zor zaptedildiğini duymuştum. Sorun şu ki ödüllendiremiyorum türlü türlü yemler, mamalar aldım en iyisinden. Ama sadece çekirdek ve muz yedirebiliyorum elimden. Eğitim bölümü ödüllendiremediğim için şuan işime pek yaramadı. Tecrübeli arkadaşlardan en ufak bilgi kırıntısını dahi paylaşmalarını rica ediyorum.
#5
Sanki benim papağanımı anlatıyorsunuz.Benimkide elimi tutardi ona dokunmamam için .Yemek alıskanligini degistirmek için çok uğraştım .Butun sebzeleri meyveleri hepsini alip asagi atti bende cekirdegi tamamen kestim. Sonra bazi şeyleri daha iyi yedi. Çekirdegi tamamen kesmeniz gerekebilir.Ben herseyi denemiştim.Sebzeleri oyuncak gibi astim önünde yedim 4 saat birşey vermeyim sonra meyve sebze vermiştima ama nafile yemiyordu.Bazilari inatçı oluyorlar işte.Iyi sizinki isirmiyormuş benimki cok kanatıyordu elimi.Benimki bile düzeldigine gore sizinkide duzelir ama vakit lazım bir kaç ayı bulabilir.
#6
(25.10.2014, Saat:16:51)sema80 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanki benim papağanımı anlatıyorsunuz.Benimkide elimi tutardi ona dokunmamam için .Yemek alıskanligini degistirmek için çok uğraştım .Butun sebzeleri meyveleri hepsini alip asagi atti bende cekirdegi tamamen kestim. Sonra bazi şeyleri daha iyi yedi. Çekirdegi tamamen kesmeniz gerekebilir.Ben herseyi denemiştim.Sebzeleri oyuncak gibi astim önünde yedim 4 saat birşey vermeyim sonra meyve sebze vermiştima ama nafile yemiyordu.Bazilari inatçı oluyorlar işte.Iyi sizinki isirmiyormuş benimki cok kanatıyordu elimi.Benimki bile düzeldigine gore sizinkide duzelir ama vakit lazım bir kaç ayı bulabilir.

Eğer çekirdeği kesersem aç kalır. Aç bırakarak eğitilmesine karşıyım canlıların. 3 ay sürecekse 6 ay sürsün sorun değil aç kalmasın yeterki. Daha farklı püf noktaları varsa öğrenmek isterim sadece.
#7
(25.10.2014, Saat:17:14)kakadum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer çekirdeği kesersem aç kalır. Aç bırakarak eğitilmesine karşıyım canlıların. 3 ay sürecekse 6 ay sürsün sorun değil aç kalmasın yeterki. Daha farklı püf noktaları varsa öğrenmek isterim sadece.

Beslenmesinde çekirdeğin bu kadar önemli bir alanı işkal etmesi de doğru değil. O halde siz ilk olarak burayı bir okuyun: http://papagancafe.com/konu-papaganinizi...tirme.html

Artı olarak ben Galah'ıma meyva, sebze, mercimek çorbası, et, balık, tavuk, tohum çeşitleri vs vs gibi hemen hemen biz ne yersek herşeyden yediriyorum. Protein ağırlıklı beslenmeyi seviyor. Öyle ki artık yemek sofralarımız bir kişi daha fazla. Bir tabak ta ona geliyor. Çekirdek ise ana beslenmesinin % 10'unu anca işkal edebiliyor. Tabi ki aç bırakmayın. Özellikle de strese girmesine neden olacak haraketlerden kaçının lakin önüne çekirdeği yiyerek yiyecek alışkanlığını değiştiremezsiniz bence. Önünde çeşit çeşit diğer yiyeceklerinden olsun. Ve acıkıp çekirdek bulamadığı için onlardan yesin. Madem ki çekirdeğe bu kadar düşkün siz de bu durumu bir fırsat olarak değerlendirin ve çekirdeği eğitimde kullandığınız ödül olarak kullanın.
#8
(25.10.2014, Saat:18:10)Elaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beslenmesinde çekirdeğin bu kadar önemli bir alanı işkal etmesi de doğru değil. O halde siz ilk olarak burayı bir okuyun: http://papagancafe.com/konu-papaganinizi...tirme.html

Artı olarak ben Galah'ıma meyva, sebze, mercimek çorbası, et, balık, tavuk, tohum çeşitleri vs vs gibi hemen hemen biz ne yersek herşeyden yediriyorum. Protein ağırlıklı beslenmeyi seviyor. Öyle ki artık yemek sofralarımız bir kişi daha fazla. Bir tabak ta ona geliyor. Çekirdek ise ana beslenmesinin % 10'unu anca işkal edebiliyor. Tabi ki aç bırakmayın. Özellikle de strese girmesine neden olacak haraketlerden kaçının lakin önüne çekirdeği yiyerek yiyecek alışkanlığını değiştiremezsiniz bence. Önünde çeşit çeşit diğer yiyeceklerinden olsun. Ve acıkıp çekirdek bulamadığı için onlardan yesin. Madem ki çekirdeğe bu kadar düşkün siz de bu durumu bir fırsat olarak değerlendirin ve çekirdeği eğitimde kullandığınız ödül olarak kullanın.

Çok teşekkür ederim Sedat bey çok işime yaracak fikirler ediniyorum burada. Herkese çok teşekkürler. Bu arada Galah'ınız çok güzel sağlıklı uzun ömürler diliyorum. (Maşallah)

Ve.. yine muz yiyoruz Smile

[Resim: 34fljbs.png]
#9
(25.10.2014, Saat:18:19)kakadum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim Sedat bey çok işime yaracak fikirler ediniyorum burada. Herkese çok teşekkürler. Bu arada Galah'ınız çok güzel sağlıklı uzun ömürler diliyorum. (Maşallah)

Est. ben teşekkür ederim. Maşallah hepsi çok güzel bu tepeligillerin Gulumseme. Amaç onların rahatı huzuru Gulumseme
#10
kakadunuzun ısırmamasi sizin için büyük bir avantaj..
Öncelikle elinizin korkulacak bir şey olmadığını ona öğretmeniz gerekiyor bunu da arada sevdiği yiyecekleri vererek yapabilirsiniz Bir elinizle yiyecek verirken ani hareketler yapmadan diğer elinizle sevmeye çalışın KESINLIKLE " EVET" VE "HAYIR" KOMUTUNU KULLANİN..

Daha sonraki zamanlarda kolunuza çıkarmaya alistirin

Eğitim için konularımi ve eğitim bölümümuzu incelemenizi tavsiye ederim ayrıca youtube den zirzun yazarsaniz uygulamalı papağan eğitim videolari da iyi bir kaynak olacaktır


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Goffin kakadu hakkında yardımınıza ihtiyacım var... Lvnt 37 5,580 01.10.2014, Saat:13:41
Son Yorum: Lvnt

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

kayseri escort - istanbul escorts - istanbul escort

türk ifşa , sex hikaye porno izle , seks hikayeleri - porno

bakırköy escort - şişli escort - avcılar escort - beylikdüzü escort - beşiktaş escort - mecidiyeköy escort - ataşehir escort - kadıköy escort - bahçeşehir escort - kartal escort - pendik escort - maltepe escort - ataköy escort - taksim escort - avrupa yakası escort - anadolu yakası escort